Usługi

Protetyka w Lublinie

Leczenie protetyczne ma na celu przywrócenie funkcji i estetyki jamy ustnej pacjenta poprzez zastosowanie uzupełnień protetycznych. W zależności od stopnia ubytków oraz indywidualnych potrzeb pacjenta, metody leczenia protetycznego obejmują zastosowanie protez stałych, ruchomych lub implantów zębowych. W leczeniu protetycznym używamy skanera wewnątrzustnego, a nasze prace protetyczne charakteryzują się wysoką estetyką.

Czym jest protetyka?

Protetyka to jeden z działów stomatologii. Lekarz Stomatolog nie wykonuje protez sam —przygotowuje zęby pod pracę protetyczną, szlifuje a następnie pobiera wyciski lub skanuje uzębienie kamerą wewnątrzustną. Prace wykonywane są przez technika dentystycznego w laboratorium protetycznym. Lekarz po otrzymaniu takiej pracy dopasowuje ją w jamie ustnej pacjenta, a następnie zacementowuje na stałe w jamie ustnej albo po prostu po dopasowaniu oddaje w przypadku protez ruchowych.

Innym rozwiązaniem są licówki – prace protetyczne, które pozwalają zamaskować defekty estetyczne kształtu zębów i ich nieestetyczny kolor- poprawiając tym samym estetykę zębów i uśmiechu pacjenta.

Cennik

Wszystkie ceny za zabiegi są cenami orientacyjnymi i są ustalane indywidualnie dla każdego pacjenta w zależności od planu leczenia i ilości oraz rodzaju wykonywanych zabiegów.

 • Konsultacja specjalistyczna z analizą CBCT oraz planowaniem leczenia od 250 zł
 • Korona metaloceramiczna 1800 zł
 • Korona pełnoceramiczna od 2000 zł
 • Licówka 2200 zł
 • Most metaloceramiczny 1800 zł / pkt
 • Most pełnoceramiczny 2000 zł / pkt
 • Onlay/inlay ceramiczny od 1600 zł
 • Proteza szkieletowa 3000 zł
 • Korona na implancie 3500 zł

Rodzaje protez dentystycznych w naszej ofercie

W Dental Studio bis wykonujemy prawie wszystkie typy uzupełnień protetycznych. Każdy przypadek jest analizowany indywidualnie, a pacjent zawsze ma przedstawione wszystkie możliwości odbudowy braków zębowych. W naszej ofercie znajdują się:

 • mosty i korony protetyczne — pełnoceramiczne, cyrkonowe, prace ceramiczne na metalu
 • wkłady koronowo-korzeniowe,
 • licówki pełnoceramiczne
 • wkłady i nakłady ceramiczne
 • protezy ruchome częściowe i całkowite akrylanowe i protezy szkieletowe,
 • szyny relaksacyjne
 • uzupełnienia protetyczne na implantach.
Potrzebujesz pomocy stomatologicznej

Skontaktuj się z nami

Serdecznie zapraszamy do kontaktu. Udzielimy wszelkich niezbędnych informacji oraz odpowiemy na Państwa pytania.

Dlaczego warto nas wybrać?

W Dental Studio Bis wykonujemy wysokoestetyczne prace protetyczne w najnowszych technologiach.

Doświadczenie

Nasz zespół tworzą stomatolodzy z długoletnią praktyką kliniczną. Doskonałe przygotowanie pozwala nam świadczyć leczenie na wysokim poziomie. Pracujemy zespołowo łącząc umiejętności wszystkich specjalności.

Nowoczesność

Korzystamy z najnowszych osiągnięć stomatologii. Stale uczestniczymy w kursach i szkoleniach doszkalających, pracujemy na nowoczesnym sprzęcie.

Szeroka oferta

W trosce o zdrowy, piękny uśmiech naszych pacjentów jako rozszerzenie leczenia zachowawczego wykonujemy również szereg innych zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej np. wybielanie zębów, bonding, licówki.

Komfort pacjenta

Dbamy o komfort każdego pacjenta. Wiemy, że niejeden pacjent obawia się zabiegów w obrębie jamy ustnej. Rozumiemy to, dlatego stosujemy skuteczne metody znieczulenia i troszczymy się o miłą atmosferę podczas wykonywanych zabiegów.

Nasze usługi w ramach protetyki stomatologicznej

Nasz gabinet stomatologiczny kompleksowo wykonuje usługi lecznicze w zakresie protetyki stomatologicznej.

 • Diagnostyka — przed przystąpieniem do tworzenia uzupełnień wykonujemy badanie kliniczne połączone z analizą zdjęć rtg by ustalić optymalne rozwiązanie. Przygotowujemy filary pod uzupełnienia protetyczne, szlifujemy zęby. Następnie pobieramy wyciski lub skanujemy i zlecamy wykonanie pracy protetycznej laboratorium protetycznemu.
 • Mocowanie uzupełnień protetycznych — cementujemy uzupełnienia stałe (mocowane na zębach własnych pacjenta) , oddajemy ruchome (protezy częściowe i całkowite).  Mocujemy korony i mosty protetyczne także na implantach —preferujemy wykonanie prac przykręcanych- zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą w zakresie implantologii.

Współpracujemy z bardzo dobrymi laboratoriami protetycznymi   wykonującymi bardzo estetyczne, wysokiej jakości uzupełnienia protetyczne.

Zalety protez zębowych

Współczesna protetyka pozwala nam na wykonywanie wysokoestetyczych i funkcjonalnych uzupełnień protetycznych

 • Uzupełnienie braków zębowych (zwłaszcza w przypadku bezzębia) pozwala odzyskać funkcjonalność zębów i jamy ustnej w zakresie mówienia, żucia i gryzienia.
 • Dodatkowo braki zębowe wpływają na ustawienie zębów sąsiadujących. Dochodzi do ich obracania się i przesuwania. Powoduje to także nieprawidłowości w stawach skroniowo-żuchwowych. Protetyka stomatologiczna zapobiega tym procesom.

Zapraszamy na konsultację.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu. Udzielimy wszelkich niezbędnych informacji oraz odpowiemy na Państwa pytania.

+48 81 740 66 42
dentalstudiobis.lublin@gmail.com

Żołnierska 3/U1, 20-801 Lublin