Usługi

Leczenie kanałowe pod mikroskopem w Lublinie

Dental Studio Bis to odpowiedź na wymagania pacjentów oczekujących maksymalnego komfortu, krótkiego czasu leczenia endodontycznego i skuteczności już po jednym zabiegu.

Na czym leczenie kanałowe pod mikroskopem?

Leczenie kanałowe to procedura w stomatologii stosowana w przypadku niepowikłanych bądź powikłanych zapaleń miazgi. W praktyce polega na usunięciu zmienionej chorobowo lub martwej miazgi z komory oraz kanałów zęba (kanałów korzeniowych) oraz szczelnym wypełnieniu kanałów. Następnym krokiem jest odbudowa zachowawcza lub protetyczna w zależności od stopnia zniszczenia twardych tkanek korony zęba.

W Dental Studio Bis leczenie kanałowe przeprowadza się pod mikroskopem. Poprawia to jakość zabiegu endodontycznego. Dzięki użyciu mikroskopu istnieje pełny wgląd do wnętrza komory zęba, a przede wszystkim kanałów korzeniowych, których, ze względu na małe rozmiary, prawie nie widać gołym okiem.

Leczenie zębów pod mikroskopem umożliwia precyzyjne i bardzo staranne wykonywanie wszystkim czynności. Co więcej, metoda ta pozwala na przeprowadzenie niemal bezbolesnego leczenia kanałowego. W większości przypadków możliwe jest przeprowadzenie leczenia kanałowego podczas jednej wizyty. Tego typu leczenie daje również możliwość zlokalizowania oraz usunięcia złamanych narzędzi z kanałów zębowych.

Zabieg leczenia kanałowego w Dental Studio Bis wykonują lekarze stomatologii ze specjalizacją w dziedzinie stomatologia zachowawcza z endodoncją.

Cennik

Wszystkie ceny za zabiegi są cenami orientacyjnymi i są ustalane indywidualnie dla każdego pacjenta w zależności od planu leczenia i ilości oraz rodzaju wykonywanych zabiegów.

 • Konsultacja specjalistyczna od 200 zł
 • Wypełnienie 1 kanał od 900 zł
 • Wypełnienie 2 kanały od 1100 zł
 • Wypełnienie 3 kanały od 1300 zł
 • Usunięcie złamanego narzędzia od 350 zł
 • Zamknięcie perforacji MTA od 350 zł

Leczenie kanałowe krok po kroku

Lekarz diagnozuje stan zapalny, wyklucza przeciwwskazania, przeprowadza wywiad i przedstawia pacjentowi plan leczenia.

 • Badanie RTG — określa liczbę kanałów zęba przed przystąpieniem do procedury.
 • Znieczulenie — zabieg endodontycznym wykonuje się w znieczuleniu miejscowym.
 • Założenie koferdamu — to arkusz silikonu chroniący pozostałe zęby przed preparatami i odsłaniający jedynie leczony ząb.
 • Usunięcie miazgi zęba — jeśli doszło do zapalenia miazgi, jedyną możliwą procedurą jest jej usunięcie.
 • Mechaniczne i chemiczne opracowanie kanałów — mikroskop ułatwia wgląd w pole zabiegowe.
 • Wypełnienie kanałów korzeniowych — stosuje się gutaperkę, substancję pochodzenia naturalnego, bezpieczną dla zdrowia.

Leczenie kanałowe pozostawia ząb podatny na uszkodzenia. Stomatolog w dalszej kolejności odbudowuje brakujące tkanki twarde korony zęba.

Potrzebujesz pomocy stomatologicznej

Skontaktuj się z nami

Serdecznie zapraszamy do kontaktu. Udzielimy wszelkich niezbędnych informacji oraz odpowiemy na Państwa pytania.

Dlaczego warto nas wybrać?

Nasz zespół tworzą lekarze stomatolodzy różnych specjalizacji, często łączący pracę zawodową z działalnością dydaktyczną i naukową. Klinikę założyła dr n. med. Magdalena Klijer — specjalistka II stopnia stomatologii zachowawczej.

Wysoka jakość

Najwyższa staranność podczas rutynowych lub skomplikowanych procedur owocują wysoką skutecznością i estetyką wykonywanych zabiegów.

Praca jest naszą pasją

Śledzimy innowacyjne metody leczenia i rozwiązania technologiczne w stomatologii. Wciąż podnosimy nasze kwalifikacje uczestnicząc w kursach i szkoleniach, pracujemy na sprzęcie najnowszej generacji oraz najnowszych materiałach.

Szeroka oferta

W trosce o zdrowy, piękny uśmiech naszych pacjentów jako rozszerzenie leczenia zachowawczego wykonujemy również szereg innych zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej np. wybielanie zębów, bonding, licówki.

Komfort pacjenta

Dbamy o komfort każdego pacjenta. Wiemy, że niejeden pacjent obawia się zabiegów w obrębie jamy ustnej. Rozumiemy to, dlatego stosujemy skuteczne metody znieczulenia i troszczymy się o miłą atmosferę podczas wykonywanych zabiegów.

Zalety leczenia kanałowego

 • Minimalizuje ryzyko powikłań zapalenia miazgi. Nieleczone zapalenie przechodzi w postać nieodwracalną, w której dochodzi do martwicy, a w konsekwencji zapalenia tkanek okołowierzchołkowych.
 • Możliwość zachowania zęba.
 • Dla pacjentów istotne wyeliminowanie dolegliwości bólowych — ból zęba przy zainfekowanej miazdze jest trudny do opanowania i znacząco utrudnia funkcjonowanie.

W leczeniu kanałowym w Dental Studio Bis stosujemy nowoczesny sprzęt i najnowsze osiągnięcia endodoncji. Dzięki temu leczenie jest skuteczniejsze i bardziej komfortowe, co docenili już liczni pacjenci.

Pamiętajmy, że nieleczona próchnica przynosi pacjentom więcej negatywnych konsekwencji, a efektywna endodoncja zapobiega rozwojowi chorób ogólnoustrojowych.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem nie powinno zająć więcej niż godzina do dwóch. Może się on jednak przedłużyć, jeśli liczba kanałów zęba jest większa — wówczas zabieg można rozbić na więcej wizyt.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu. Udzielimy wszelkich niezbędnych informacji oraz odpowiemy na Państwa pytania.

+48 81 740 66 42
dentalstudiobis.lublin@gmail.com

Żołnierska 3/U1, 20-801 Lublin