Usługi

Leczenie zachowawcze w Lublinie

Dental Studio Bis świadczy zróżnicowane usługi lecznicze z zakresu stomatologii zachowawczej. Znakomite przygotowanie teoretyczne i długoletnia praktyka kliniczna pozwalają nam skutecznie i estetycznie leczyć schorzenia twardych tkanek zębów.

Czym jest stomatologia zachowawcza?

Stomatologia zachowawcza to dziedzina stomatologii, która zajmuje się leczeniem próchnicy, a także jej zapobieganiu. Problem ten dotyka większości dorosłych i nieleczony może prowadzić do powikłań.

W ramach profilaktyki stomatologicznej wykonujemy następujące zabiegi:

 • Scaling – ultradźwiękowe usuwanie złogów kamienia nazębnego nad i poddziąsłowego.
 • Piaskowanie – usuwanie osadów i nalotów z powierzchni koron zębów przy użyciu piaskarek.
 • Polerowanie wykonywane po każdym skalingu i piaskowaniu. Zabezpiecza ono przed przyspieszonym odkładaniem się płytki nazębnej.
 • Profilaktyka fluorkowa – lakierowanie zębów stałych i mlecznych lakierem zawierającym fluor.
 • Lakowanie zębów stałych – zabezpieczenie bruzd zębów bocznych lakami z fluorem – szczególnie zalecane u dzieci.
 • Profesjonalny instruktaż higieny jamy ustnej.

Cennik

Wszystkie ceny za zabiegi są cenami orientacyjnymi i są ustalane indywidualnie dla każdego pacjenta w zależności od planu leczenia i ilości oraz rodzaju wykonywanych zabiegów.

 • Wypełnienie kompozytowe od 280 zł
 • Rekonstrukcja zęba od 450 zł
 • Bonding od 700 zł
 • Lakowanie 200 zł
 • Higienizacja (Pakiet: skaling, piaskowanie, polerowanie) od 350 zł

Nasze usługi w ramach stomatologii zachowawczej.

Po wykonaniu dokładnego badania i przeglądu jamy ustnej wykonywany jest plan leczenia. Jednym z pierwszych etapów leczenia kompleksowego jest leczenie zachowawcze zębów potocznie zwane „plombowaniem”

 • Leczenie próchnicy —opracowanie ubytków próchnicowych polega na dokładnym usunięciu próchnicowej tkanki oraz założeniu wypełnienia z materiału np. kompozytowego. Leczenie może być wykonywane w znieczuleniu miejscowym.
 • Wypełnienie ubytków próchniczych zapobiega dalszemu postępowi procesu próchnicowego, a rekonstrukcja zęba dotkniętego procesem chorobowym ma za zadanie utrzymanie funkcji żucia oraz estetycznej takiego zęba w narządzie żucia.

Leczenie zachowawcze zębów jest także pierwszym etapem przed przystąpieniem do leczenia innych problemów — na przykład przed założeniem aparatu ortodontycznego. W trosce o zdrowie zębów i całego organizmu zaleca się pacjentom zgłaszanie się na regularne badania kontrolne. Próchnica długo rozwija się bezobjawowo.

Potrzebujesz pomocy stomatologicznej

Skontaktuj się z nami

Serdecznie zapraszamy do kontaktu. Udzielimy wszelkich niezbędnych informacji oraz odpowiemy na Państwa pytania.

Dlaczego warto nas wybrać?

Nasz zespół tworzą lekarze stomatolodzy różnych specjalizacji, często łączący pracę zawodową z działalnością dydaktyczną i naukową. Klinikę założyła dr n. med. Magdalena Klijer — specjalistka II stopnia stomatologii zachowawczej.

Wysoka jakość

Najwyższa staranność podczas rutynowych lub skomplikowanych procedur owocują wysoką skutecznością i estetyką wykonywanych zabiegów.

Praca jest naszą pasją

Śledzimy innowacyjne metody leczenia i rozwiązania technologiczne w stomatologii. Wciąż podnosimy nasze kwalifikacje uczestnicząc w kursach i szkoleniach, pracujemy na sprzęcie najnowszej generacji oraz najnowszych materiałach.

Szeroka oferta

W trosce o zdrowy, piękny uśmiech naszych pacjentów jako rozszerzenie leczenia zachowawczego wykonujemy również szereg innych zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej np. wybielanie zębów, bonding, licówki.

Komfort pacjenta

Dbamy o komfort każdego pacjenta. Wiemy, że niejeden pacjent obawia się zabiegów w obrębie jamy ustnej. Rozumiemy to, dlatego stosujemy skuteczne metody znieczulenia i troszczymy się o miłą atmosferę podczas wykonywanych zabiegów.

Dlaczego warto korzystać z zabiegów stomatologii zachowawczej?

Obecnie stosowane metody sprawiają, że stomatologia zachowawcza zapewnia satysfakcjonujące pod względem funkcjonalnym jak i estetycznym rezultaty. Dowiedz się, dlaczego jest tak istotna dla zdrowia zębów i jamy ustnej.

 • Próchnica jest jednym z najczęstszych schorzeń twardych tkanek zębów- nieleczona może skutkować różnymi powikłaniami.
 • Leczenie próchnicy we wczesnych stadiach zapobiega dalszym schorzeniom jamy ustnej i zębów. Zmniejsza też ryzyko droższych i bardziej skomplikowanych procedur takich jak np. leczenie kanałowe, polegające na usunięciu miazgi.
 • Nieleczona próchnica może skutkować zapaleniem miazgi, a w konsekwencji zapaleniem tkanek okołowierzchołkowych, co wymaga leczenia endodontycznego.

Badania przesiewowe wykazują, że ponad 90% dorosłych cierpi na próchnicę. Wcześnie wdrożone leczenie ma najwyższą skuteczność – lepiej zapobiegać niż leczyć.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu. Udzielimy wszelkich niezbędnych informacji oraz odpowiemy na Państwa pytania.

+48 81 740 66 42
dentalstudiobis.lublin@gmail.com

Żołnierska 3/U1, 20-801 Lublin