Usługi

Periodontologia w Lublinie

Periodontologia zajmuje się profilaktyką i leczeniem chorób dziąseł oraz przyzębia (pozostałych tkanek otaczających ząb). W Dental Studio bis wykorzystujemy innowacyjne metody leczenia paradontozy – m.in. laserową terapię fotodynamiczną. Warto pamiętać, że o wiele łatwiej jest zapobiegać paradontozie, niż ją wyleczyć. Dlatego tak ważne są regularne wizyty u stomatologa, aby można było możliwie szybko wykryć rozpoczynający się proces chorobowy.

Periodontolog lublin

Czym jest paradontoza?

Paradontoza to schorzenie jamy ustnej, drugie co do częstości występowania zaraz po próchnicy. Dotyczy przyzębia, czyli struktur otaczających oraz utrzymujących nasze zęby.

Paradontoza dotyka najczęściej osoby po 40. roku życia, jednak zdarzają się również przypadki u młodszych osób.

Początkowo, jedynymi objawami paradontozy są niewielka bolesność, nabrzmienie oraz krwawienia z dziąseł. Bakterie z czasem przemieszczają się do przestrzeni międzyzębowych a następnie głębiej do kieszonek dziąsłowych. W konsekwencji dochodzi do odsłonięcia kieszonek a następnie korzeni zębów. Następnie dochodzi do zajęcia przez bakterie ozębnej, co w efekcie prowadzi do ruszania się a nawet wypadania zębów.

Dlatego tak ważne są regularne wizyty u stomatologa, aby można było możliwie szybko wykryć niepokojące zmiany.

Cennik

Wszystkie ceny za zabiegi są cenami orientacyjnymi i są ustalane indywidualnie dla każdego pacjenta w zależności od planu leczenia i ilości oraz rodzaju wykonywanych zabiegów.

 • Skaling z piaskowaniem od 350 zł
 • Gingiwoplastyka 250 zł
 • Usuwanie zmian patologicznych błony śluzowej 600 zł
 • Terapia Fotodynamiczna 1200 zł

Zabiegi wykonywane w ramach leczenia periodontologicznego

Istnieje szereg objawów w jamie ustnej, które mogą świadczyć o rozpoczynającej się bądź już istniejącej periodontopatii. Należą do nich: rozchwianie zębów, powstawanie szpar między zębami, wędrówka zębów, nadmierne odsłonięcie szyjek zębowych, nieprzyjemny zapach z ust, krwawienie dziąseł.

Zabiegi z zakresu periodontologii:

 • diagnostyka periodontopatii
 • diagnostyka zmian na błonie śluzowej jamy ustnej
 • skalingi nad- i poddziąsłowe
 • laserowa terapia fotodynamiczna
 • kiretaż otwarty i zamknięty
 • gingiwoplastyka
 • przeszczep błony śluzowej
 • regeneracja kości
 • usunięcie zmian patologicznych błony śluzowej jamy ustnej
Periodontologia w Lublinie
Potrzebujesz pomocy stomatologicznej

Skontaktuj się z nami

Serdecznie zapraszamy do kontaktu. Udzielimy wszelkich niezbędnych informacji oraz odpowiemy na Państwa pytania.

Dlaczego warto nas wybrać?

Nasz zespół tworzą lekarze stomatolodzy różnych specjalizacji, często łączący pracę zawodową z działalnością dydaktyczną i naukową. Klinikę założyła dr n. med. Magdalena Klijer — specjalistka II stopnia stomatologii zachowawczej.

Wysoka jakość

Najwyższa staranność podczas rutynowych lub skomplikowanych procedur owocują wysoką skutecznością i estetyką wykonywanych zabiegów.

Praca jest naszą pasją

Śledzimy innowacyjne metody leczenia i rozwiązania technologiczne w stomatologii. Wciąż podnosimy nasze kwalifikacje uczestnicząc w kursach i szkoleniach, pracujemy na sprzęcie najnowszej generacji oraz najnowszych materiałach.

Szeroka oferta

W trosce o zdrowy, piękny uśmiech naszych pacjentów jako rozszerzenie leczenia zachowawczego wykonujemy również szereg innych zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej np. wybielanie zębów, bonding, licówki.

Komfort pacjenta

Dbamy o komfort każdego pacjenta. Wiemy, że niejeden pacjent obawia się zabiegów w obrębie jamy ustnej. Rozumiemy to, dlatego stosujemy skuteczne metody znieczulenia i troszczymy się o miłą atmosferę podczas wykonywanych zabiegów.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu. Udzielimy wszelkich niezbędnych informacji oraz odpowiemy na Państwa pytania.

+48 81 740 66 42
dentalstudiobis.lublin@gmail.com

Żołnierska 3/U1, 20-801 Lublin