Medycyna estetyczna

Korekcja zmarszczek i bruzd nosowo- wargowych kwasem hialuronowym

Zmarszczki i bruzdy pojawiają się na skutek rozpadu wiązań kolagenu i elastyny w skórze. Objawiają się jako podłużne wgłębienia na powierzchniskóry. Umiejscowienie zmarszczek związane jest z wiekiem i predyspozycjami genetycznymi.
Co to jest kwas hialuronowy
Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem skóry. Wytwarzany  w skórze przez fibroblasty, znajduje się w skórze w przestrzeni międzykomórkowej, gdzie stanowi idealne środowisko do życia wszystkich komórek skóry. Stymuluje produkcję włókien kolagenowych przez fibroblasty oraz chroni wszystkie elementy skóry przed niszczącym działaniem wolnych rodników. Posiada silne właściwości higroskopijne- wiąże bardzo duże ilości wody, stanowiąc idealny środek nawilżający. Z wiekiem- na skutek starzenia się organizmu  tracimy  młodzieńczy rezerwuar kwasu hialuronowego. Przez to słabiej funkcjonują same fibroblasty, wytwarzając coraz mniej włókien kolagenowych. Doprowadza to do jej ścieńczenia, zwiotczenia skóry. Podając w iniekcji naturalny kwas hialuronowy możemy powstrzymać  i odwrócić ten proces, przywracając skórze młodzieńcze właściwości.
Na czym polega zabieg
Zabieg polega na wstrzykiwaniu do skóry preparatu kwasu hialuronowego usieciowanego w miejscu, gdzie dochodzi do pogłębiania się  bruzdy nosowo-wargowej. Wykonane za pomocą igły-  potrzeba kilku nakłuć skóry wzdłuż przebiegu bruzd.
Czy zabieg wymaga znieczulenia . Przed zabiegiem znieczulamy skórę, smarując ją na 30-40 minut kremem znieczulającym Emla. Dodatkowo miejsca wprowadzenia kaniuli możemy znieczulić  środkiem znieczulającym stosowanym w znieczuleniach stomatologicznych. Pacjent powinien poinformować lekarza o ewentualnej alergii na znieczulenie stomatologiczne lub krem Emla.
Komu jest zalecany – wskazania do zabiegu
Zabieg zalecany jest każdej kobiecie i mężczyźnie, u których dochodzi do pogłębiania  się bruzd nosowo-wargowych.. Każdy z nas w różnym wieku zauważy, że są one zbyt widoczne i zaczynają decydować o smutnym i starzejącym się wyrazie naszej twarzy. Jest to najlepszy moment na podjęcie decyzji o  korygowaniu bruzd nosowo- wargowych.
Rezultaty zabiegu
Bezpośrednio po zabiegu zagłębienie, jakie tworzy bruzda nosowo-wargowa, spłyca się. Mniej widoczny jest cień, jaki tworzy fałd nosowo-wargowy. Wygładzenie twarzy w tym obszarze od razu optycznie odmładza ją i nadaje jej bardziej wypoczęty wygląd. Kwas hialuronowy w naturalny sposób stopniowo zwiększa swoją objętość, absorbując wodę, co skutkuje faktem, że  kilka tygodni po zabiegu efekt jest jeszcze wyraźniejszy. Przez pewien czas skóra stopniowo zagęszcza się, gdyż poza efektem zwiększenia objętości, kwas hialuronowy stymuluje produkcję kolagenu. Uzyskujemy więc spłycenie bruzd, zagęszczenie i ujędrnienie skóry w obszarze poddanym terapii.

 

 

Stomatologia estetyczna - Lublin. Zadbaj o zdrowy i piękny uśmiech w gabinecie Dental Studio Bis

Więcej

Leczenie protetyczne - Lublin

Więcej

Leczenie zaburzeń narządu żucia

Więcej

Leczenie kanałowe zębów

Więcej

Choroby przyzębia - periodontologia

Więcej

Profilaktyka i leczenie próchnicy

Więcej

Chirurgia stomatologiczna - LUBLIN

Więcej

Profilaktyka - Dental Studio Bis Lublin

Więcej

Implanty - doskonała imitacja naturalnego zęba

Więcej

Najnowszej generacji Laser Diodowy Elexxion Claros

Więcej

Terapia chrapania SNORE 3 - Lublin

Więcej

Fotoaktywna terapia dynamiczna (PDT)

Więcej

Fototermalna Terapia Laserowa - Dental Studio Bis

Więcej

Medycyna estetyczna - Lublin

Więcej

Dental Studio Bis - Gwarancja

Więcej