Wirówka do osocza Centurion Pro-PRP S

Wirówka Centurion PRO-PRP S to obecnie jedna z najbardziej zaawansowanych wirówek do pozyskiwania osocza bogatopłytkowego na rynku. Wirówka przeznaczona jest do pozyskiwania zarówno PRP jak również A-PRF oraz I-PRF. PRF (Platelet Rich Fibrin) to bogatopłytkowa fibryna , która stymuluje wzrost komórek. Stosowana obecnie w sterowanej regeneracji tkanek. Pozyskiwana z krwi pacjenta pobranej bezpośrednio przed lub w trakcie zabiegu. Krew odwirowywana jest w 10 ml probówkach w wirówce.

 

 

W rezultacie uzyskiwane są 3 frakcje:

– różne frakcje osocza bogatopłytkowego: L-PRF, A- PRF, I-PRF
–  
osocze ubogopłytkowe
 frakcja krwinek czerwonych

 

 

Do zastosowań osocza bogatopłytowego należy:
przyspieszenie gojenia tkanek
przyspieszenie tworzenie nowych naczyń krwionośnych w miejscu ubytku
zmniejszenie stanu zapalnego
zmniejszenie dolegliwości bólowych
zmniejszenie frekwencji przypadków suchego zębodołu po ekstrakcji zęba

 

 

W chirurgii stomatologicznej różne frakcje PRF wykorzystywane są w formie membrany: np jako uzupełnienie braków kości podczas zabiegów implantacjipodnoszenia dna zatoki,  jako zabezpieczenie zębodołu po ekstrakcji zęba, w formie membrany do zamknięcia perforacji śluzówki zatoki podczas zabiegu podnoszenia dna. Membrana łatwo łączy się ze śluzówką, która natychmiast odzyskuje swoją funkcję. Stosowane są  także w periodontologii.

Iniekcja aktywnej fibryny (I-PRF) to najnowsze odkrycie w dziedzinie medycyny estetycznej. Redukcja zmarszczek osiągana jest dzięki tworzeniu się pod skórą siatki z włókien fibryny. Koagulująca fibryna zaczyna wypychać tkanki znajdujące się nad nią, dając łagodny efekt uwypuklenia. Efekt stymulacji komórek, czyli działanie długofalowe, zawdzięczamy płytkom krwi. Aktywowane zostają również fibroblasty, w wyniku czego następuje synteza nowego kolagenu dzięki czemu uzyskujemy efekt wzrostu jędrności i sprężystości skóry.