Gabinet

Nowoczesne unity stomatologiczne OMS

Unity firmy OMS wyróżniają się wysoką niezawodnością i są uznawane zarówno we Włoszech jak i w Europie Zachodniej za sprzęt wysokiej jakości. Wyróżniają się rozwiązaniami, które umożliwiają zastosowanie wszelkich zasad ergonomii podczas wykonywania zabiegów przez zespół stomatologiczny oraz przestrzegania wszelkich zasad higieny. Znakomicie skonstruowane umożliwiają pracę zarówno z pacjentem leżącym jak i siedzącym, zapewniając pacjentom wysoki komfort podczas wizyty u stomatologa.

WIĘCEJ >>

Laser Ellexion Claros

Z 50 W mocy i pulsacją do 20.000 Hz jet najmocniejszym obecnie dostępnym na rynku laserem diodowym. Po raz pierwszy duża chirurgia laserem diodowym nabiera sensu.

Elexxion claros jest wysoce innowacyjnym laserem diodowym o mocy najwyższej w swojej klasie. Przy mocy 50 W w pulsie uzyskiwane są niezwykle szybkie cięcia, a przy częstotliwości do 20.000Hz karbonizacja tkanek jest praktycznie wyeliminowana. Elexxion claros pracuje przy płytkiej penetracji w tkankach co chroni leżące poniżej struktury.

Design najwyższej klasy i ergonomia. Funkcjonalność i bezpieczeństwo w najwyższej formie.

WIĘCEJ >>

System CEREC: cyfrowy skaner Omnicam Cerec 3D (technologia CAD/CAM)

Nowy uśmiech tego samego dnia, bez konieczności zakładania koron tymczasowych i bez wykonywania nieprzyjemnych wycisków.

KORONY, LICÓWKI, MOSTY NA JEDNEJ WIZYCIE.

WIĘCEJ >>

Endopilot

Endopilot to absolutny hit i lider na rynku endodontycznym. Łączy w sobie wszystkie potrzebne w endodoncji urządzenia gwarantując prostą i intuicyjną obsługę na dużym ekranie dotykowym

Ten kombajn endodontyczny a zarazem najnowocześniejsze urządzenie na rynku pozwala na przeprowadzenie pełnego leczenia endodontycznego zgodnie z najwyższymi standardami. Dokładny pomiar długości kanałów korzenia w trakcie leczenia endodontycznego zwiększa komfort pracy i zapewnia precyzję wykonywanego zabiegu. Technologia mikroprocesorowa pozwala na szybką analizę sygnału określającego długość leczonego kanału.

WIĘCEJ >>

 

Rtg wraz w radiowizjografią Gendex

Rtg wraz z radiowizjografią stały sie obecnie podstawowymi urządzeniami diagnostycznymi w gabinecie stomatologicznym. Pozwalają na przeprowadzenie podstawowej diagnostyki bólu, ocenę istniejących ubytków twardych tkanek zęba, ocenę istniejących zmian okołowierzchołkowych. Pozwalają m.in. na precyzyjną ocenę długości kanału zęba, określenie  gęstości kości, kontrolę poprawności wypełnienia kanału.

Więcej >>

Piaskarka

Urządzenie to przeznaczone jest do oczyszczania powierzchni zębów poprzez usuwanie z nich kamienia oraz innych przebarwień i osadów. Jest jednym z podstawowych elementów wyposażenia każdego gabinetu stomatologicznego – jej użycie często poprzedza lub towarzyszy innym zabiegom np. skalingowi ultradżwiękowemu. Wyrzucane pod ciśnieniem drobinki piasku zmieszane z wodą oczyszczają powierzchnię zębów, dzięki czemu stają się one gładsze i bielsze.

WIĘCEJ >>

Wirówka Centurion PRO-PRP S

Wirówka Centurion PRO-PRP S to obecnie jedna z najbardziej zaawansowanych wirówek do pozyskiwania osocza bogatopłytkowego na rynku. Wirówka przeznaczona jest do pozyskiwania zarówno PRP jak również A-PRF oraz i-PRF. PRF (Platelet Rich Fibrin) to bogatopłytkowa fibryna , która stymuluje wzrost komórek. Stosowana obecnie w sterowanej regeneracji tkanek. Pozyskiwana z krwi pacjenta pobranej bezpośrednio przed lub w trakcie zabiegu. Krew odwirowywana jest w 10 ml probówkach w wirówce.

WIĘCEJ >>

Kamera wewnątrzustna

Wykorzystanie kamery wewnątrzustnej w gabinecie stomatologicznym ma wiele zalet. Umożliwia  ocenę stanu twardych tkanek zębów i dziąseł pacjenta z większą precyzją niż przy wykorzystaniu standardowego lusterka stomatologicznego. Badanie przy użyciu kamery polega na wprowadzeniu do jamy ustnej pacjenta urządzenia przekazującego obraz badanych tkanek do monitora. Duże powiększenie na ekranie monitora umożliwia lekarzowi  zdiagnozowanie najmniejszych zmian w obrębie zębów i dziąseł. Dzięki temu  lekarz jest w stanie szczegółowo wyjaśnić pacjentowi źródło problemu z uzębieniem i zaproponować odpowiednie leczenie. Kamera wewnątrzustna  najczęściej znajduje zastosowanie podczas wizyt konsultacyjnych związanych z diagnostyką i opracowaniem indywidualnego  planu leczenia pacjenta.

WIĘCEJ >>

Lupy stomatologiczne

Dzięki lupom stomatologicznym możemy być pewni wysokiej jakości wykonanej przez nas pracy. Pozwalają one dostrzec najmniejsze szczegóły, umożliwiają szybsze postawienie diagnozy oraz przeprowadzenie kontroli jakości wykonanych zabiegów. Lupy mają pozytywny wpływ na leczenie zarówno w zakresie zabiegów endodontycznych (zwiększają skuteczność nawet od 20 do 37% przy lokalizowaniu ujść kanałów, usuwaniu złamanych narzędzi), chirurgicznych, protetycznych np. kontroli jakości szlifowania zębów czy stomatologii zachowawczej.

WIĘCEJ >>